Atletizm Pisti

Refrubber PU benzersiz darbe emme özelliğine sahip poliüretan ve UV dayanımlı EPDM granüllerinden üretilen her türlü hava koşullarına uygun sentetik koşu pisti zemini yani tartan atletizm pisti uygulamaladır. EPDM kauçuk granülleri okul ve şirketlere özel alanlarda olduğu kadar profesyonel spor zeminlerine de elverişlidir. Refrubber PU sistemleri Uluslararası karşılaşmalarda sentetik yüzeyler ve kapalı spor zeminleri için kaymaya karşı elastik özellikleri sayesinde IAFF ve uluslararası kalite standartlarına uygun olarak tasarlanmıştır.

Refrubber PU pisteri bozulmadan 20 yıldan fazla kullanılabilmektedir. Yeni bir pist yapmak yerine sistemi yeniden kaplamak maliyeti düşürüp kullanım süresini 10-15 yıl kadar daha arttıracaktır. Refrubber PU sistemleri her amaca ve talebe uygun ürün çeşitliliği sunmaktadır.

Atletizm Pisti Zemin Çeşitleri;

Reform Spor, amacınıza ve bütçenize uygun olan farklı poliüretan bazlı pist seçeneklerini sunar.

Atletizm Pisti Yapımı ve Tartan Zemin Özellikleri

Tartan zemin; iki tabakadan oluşan su geçirgen özelliğe sahip EPDM granül ve SBR granülden mamul esnek bir zemindir. Yerinde döküm yapılarak uygulanan sistem zemin aderansını iyi sağlaması sebebiyle tercih edilir. Sıcak veya soğuk her türlü hava koşuluna karşı dayanıklı bir spor zeminidir.

Tartan pistler özellikle atletizm pistleri için tercih edilmektedir. Uluslararası atletizm turnuvalarında tartan pistler kullanılabilmektedir. Tartan pistler genellikle profesyonel suni çim halı zeminlerin etrafına belirli standartlarda yapılmaktadır. Ayrıca belediyelerin parklarda yaptırdığı koşu yollarında da tartan pistler sıklıkla tercih edilir.

Tartan pist fiyatları kullanılan malzeme kalınlığına göre değişmektedir. Tartan zemin genellikle 8mm + 5mm olarak tatbik edilir. Finişer denilen makine ile EPDM granül ve SBR granül yerinde döküm sıcak olarak uygulanır.

Tartan zemin atletizm pist yapımı

EnglishFrenchSaudi ArabiaRussiaSpain