Basketbol Sahaları

Reform Sports tarafından profesyonelce hazırlanan basketbol sahaları, basketbol severlere maksimum performans sunmaktadır. Yurtiçi ve yurtdışı olarak toplam 500’den fazla basketbol sahasının yapımını tamamlayan Reform spor sistemleri, akrilik zemin basketbol sahası, çim halı zemin basketbol sahası ve tartan zemin basketbol sahası olmak üzere 3 çeşit zemine basketbol tesisi kurmaktadır.

Basketbol Sahası Yapımı ve Zemin Çeşitleri

Akrilik zemin, suni çim halı zemin ve tartan yani EPDM zeminli basketbol sahaları açık hava basketbol sahaları için uygun zeminlerdir. Akrilik zemin açık basketbol sahaları için en çok tercih edilen zemin çeşidimizdir. Suni çim halı, akrilik boya ve epdm üretimlerini fabrikamızda yapmaktayız.

Ayrıca kapalı basketbol sahaları için ve profesyonel basketbol zeminleri oluşturmak için en ideal zemin çeşidi parke basketbol zeminidir. Kapalı basketbol sahaları için akrilik veya epdm seçeneklerimiz daha ekonomik olmaktadır.

1- Akrilik Zeminli Basketbol Sahaları Yapımı: Refkim Akrilik Zemin, açık ve kapalı basketbol sahası uygulamaları için çabuk kuruyan, UV ışınlarına dayanıklı ve her türlü hava koşulların uygun bir sistemdir. Akrilik zemin 2mm veya 3mm olarak uygulanabilmektedir. Akrilik zemin sistemi bitüm modifiye sentetik yüzey düzenleyici, sentetik kaplama ve sentetik son kat akrilik boyadan oluşmaktadır.

Ayrıca Cushion Akrilik Sistem bitüm modifiye akrilik veya lastik tozu dolgulu, cushion, yüzey düzenleyici, akrilik  kaplama ve akrilik son kat boya katmanlarında oluşmaktadır.

2- Tartan Zeminli Basketbol Sahaları Yapımı:  Tartan zemin sistem iki tabakadan oluşup, su geçirgen özelliğe sahiptir. EPDM tabaka üstte, SBR granül tabaka alttadır. Granül tabakalar binder denen madde ile sıcak olarak karıştırılır. Tartan zemin genellikle 8mm + 5mm olarak tatbik edilir. Finişer denilen makine ile EPDM granül ve SBR granül yerinde döküm sıcak olarak uygulanır.

3- Parke Zeminli Basketbol Sahaları Yapımı: Spor parke zeminleri yani ahşap spor zeminlerimiz yenilikçi tasarımı, enerji geri kazanımı, güç sarfiyatının azaltılması ve topun sekme özelliği sayesinde sporcuların ergonomik ihtiyaçlarına cevap vermektedir. Reffloor mükemmel kayma direnci, çizilme mukavemeti ve dayanıklılığı sağlayabilmek için farklı parametrelerde düzenli olarak kalite testlerinden geçmektedir.

EnglishFrenchSaudi ArabiaRussiaSpain