Tenis Kortu Yapımı

Sentetik zeminli tenis kortu yapımı: Konu tenis olunca, top sıçraması ve oyun kalitesi son derece önemlidir. Topun yerden sekme hızına göre ITF (Uluslararası Tenis Federasyonu) kortları sınıflandırmıştır. Reform Spor Sistemleri, geliştirmiş olduğu sistemle amatör ve profesyonel tenisçilere istedikleri oyun kalitesini sunmaktadır. Uluslar arası müsabakaların dahi yapılabileceği bu zemin, toprak tenis kort keyfini aratmamaktadır.

tanis kortu yapımı maliyeti

 

Tenis Kortu Çeşitleri

Sentetik Çim Tenis Kortu Yapımı

Açık ve Kapalı Sentetik Çim Tenis Kortu Yapımı Maliyeti

Tartan Zemin Tenis Sahası Yapımı

Açık veya Kapalı Tartan Zemin Tenis Sahası Yapımı

Akrilik Zemin Tenis Kortu Yapımı

Açık veya Kapalı Akrilik Zemin Tenis Kortu Yapımı

Tenis kortları genel olarak 18m x 36m ölçülerinde yapılmaktadır. Yaptığımız tenis kortları genel olarak üç başlık altında incelenmektedir. Bu üç çeşit tenis kortu zemini de sentetik zeminler arasındadır. Sentetik zeminli tenis kortu yapımı ve bakımı diğer kort zeminlerine göre daha avantajlıdır. Özellikle doğal çim tenis kortları bakımı zor ve masraflıdır. Sentetik zeminli tenis kortları yapımı maliyetlerini öğrenmek için lütfen bizi arayın: +90 (212) 533 7073

Tenis Kortu Yapımında Kullanılan Sentetik Zemin Uygulamalarımız;

 

Açık ve Kapalı Tenis Kortu Yapımı

 

Tenis kortları zeminlerine göre çok çeşitli olsa da temel olarak açık ve kapalı olarak ikiye ayrılır.

1) Açık Tenis Kortu Yapımı ve Özellikleri

Profesyonel tenis karşılaşmaları genellikle açık ve tribünlü kortlarda yapılmaktadır. Açık kortlar için tribün çeşitlerimiz portatif veya sabit tribün olarak ikiye ayrılmaktadır. Ayrıca tribünlerin üzeri isteğe göre özel çelik konstrüksiyon yapılar ile kapatılabilmektedir.

Profesyonel kortlar dışında açık tenis kortları en çok tercih edilen ve ekonomik bir çözüm olarak karşımıza çıkıyor. Toplu konut sitelerinin bahçelerinde, okul bahçelerinde, belediyelerin ücretsiz tenis kortlarında, otel spor alanlarında ve büyük spor salonlarının bahçelerinde çeşitli zeminlerde (genellikle akrilik zemin olarak) yapılması tercih ediliyor.

Açık Tenis Kortu Özellikleri Nelerdir?

  • Açık kortlar özel bir talep olmadıkça 4m yüksekliğinde tel örgü ile çevrilmiş olarak yapılmaktadır.
  • Sentetik zemin çeşitlerinden birisi tercih edilebilir, en popüler zemin çeşidi akrilik zemindir. Çim halı da sıkça tercih edilir.
  • Aydınlatma sistemi opsiyoneldir, müşterinin isteğine göre eklenir. LED veya halide projektör kullanılır.

2) Kapalı Tenis Kortu Yapımı ve Özellikleri

Kapalı tenis kortu yapımı tercih eden müşterilerimiz genellikle ticari amaçlı tenis oynatan ve tenis okulu sahibi olan kişilerdir. Bu hususta günün her saatinde ve her yaştan müşteriye güneşten veya kış şartlarından etkilenmeden tenis oynama imkanı sunulabilmektedir.

Kapalı tenis kortları Reform Sports tarafından çelik konstrüksiyon olarak yapılmaktadır. Çelik konstrüksiyon ile üzeri kapatılmış kortlar branda veya özel PVC kaplama ürünlerimiz ile izole edilir. Bu tür kapalı tenis sahası balon kortlara göre çok daha sağlam ve havadardır. İstenildiği zaman sahanın bütün yan brandaları açılabilmekte ve sürekli hava akışı sağlanabilmektedir.

Kapalı Tenis Kortu Özellikleri Nelerdir?

  • Kapalı kortlar 3-4m yüksekliğinde ana kolonlar üzerine bindirilmiş çelik makas sistemi olarak imal edilir.
  • Çatı kaplaması olarak genellikle solmaz branda kullanılır, pvc kaplama ürünlerimiz de mevcuttur.
  • Sentetik zemin çeşitlerinden birisi tercih edilebilir, en popüler zemin çeşidi akrilik zemindir.
  • Aydınlatma sistemi için LED veya halide projektör kullanılır.

/ Tenis Kortu Yapan Firmalar

Tenis kortu yapımı maliyeti öğrenmek için Reform Sports pazarlama bölümünü arayabilir veya bayilerimizden teklif alabilirsiniz. Yurt dışında tenis kortu yapan firmalar için bayilerimizden bilgi alabilirsiniz. Türkiye’nin her yerinde zemin malzemeleri satışımız ve anahtar teslim kort yapımı hizmetlerimiz mevcuttur.

// Tenis Kortu Yapımı Maliyeti

Yukarıda bahsetmiş olduğumuz saha çeşitlerinden size en uygun kombinasyonu belirledikten sonra yaptırmak istediğiniz tenis saha ölçüleri ile birlikte bizden ücretsiz teklif alabilirsiniz. Tenis kortu yapımı maliyeti öğrenmek için bize mail atabilir veya direkt olarak arayarak destek alabilirsiniz.

/// Tenis Kortu Ölçüleri Nedir?

Tenis kortu standart ölçüleri 18m x 36m olarak ITF tarafından belirlenmiştir. Profesyonel müsabakaların yapılacağı sahalarda bu ölçülerin içerisindeki oyun alanı çizgileri tamamen belirlenmiş ölçülerde çizilmelidir.

tenis kortu ölçüleri ITF standartlarında

Profesyonel müsabakaların yapılmayacağı sahaların ölçüleri ise alanın müsaitliğine göre değiştirilebilir.

 

EnglishFrenchSaudi ArabiaRussiaSpain
İhtiyacınız ile ilgili kısa bilgiler vererek size özel fiyat teklifinizi çok kısa sürede alabilirsiniz.
Gönder