Suni Çim Üretim Tesisi

 • SON TEKNOLOJİ TUFTING MAKINALARI İLE ÜRETİM

  SUNİ ÇİM HALI ÜRETİMİ

  Reform Sports Fabrikasında Üretilen Son Teknoloji Ürünlerimiz En Yeni Sistem Üretim Tesisimizde Üretilmektedir. Yıllık 13 Milyon Metrekare Üretim ile Gurur Duyuyoruz.

  SUNİ ÇİM MODELLERİ TEKLİF İSTE
 • ÜRETİM TESİSİMİZDE SUNİ ÇİM ÜRETİMİ VE STOK SAHAMIZ

  ÜRETİM TESİSİ

  Suni çim halı üretim tesisimizde yirmi yıldır suni çim halı, spor ekipmanları, halı saha konstrüksiyonu ve çeşitli spor zeminleri üretimini yapmaktayız

  SUNİ ÇİM MODELLERİ TEKLİF İSTE

Suni çim üreticisi olarak tesisimizde yaklaşık yirmi yıldır spor ekipmanları, suni çim halı, halı saha konstrüksiyonu ve çeşitli spor zeminleri üretimini yapmaktayız.

Fabrikamızda üretilen suni çim ve diğer ürünler bu güne kadar ülkemizin bütün illerinde bir çok spor tesisinde kullanılmış olup ayrıca yurt dışında 80 ülke tarafından da tercih edilmektedir.

Suni Çim Üreticisi: Reform Sports

Suni çim üreticisi olarak tesisimiz son teknoloji ürünü ekipmanlar ile tahsis edilmiştir.

Üretim Kapasitemiz 13.000.000 m² / Yıl suni çim halı üretimi!

Yıllık 13.000.000 m² suni çim halı üretim kapasitesine sahip suni çim halı tufting makinelerimiz ile sentetik çim üretimimizi hızlı bir şekilde yapmaktayız. Hızlı ve son teknoloji üretim bandımız sayesinde suni çim siparişlerimizi gönül rahatlığı ile teslimat gününe yetiştirmekteyiz. Suni çim halı fabrikaları arasında en modern tesislerden birisine sahibiz.

Fabrikamızdan Fotoğraflar;

Suni Çim Halı Nasıl Üretilir?

Suni çim halı üretim aşamaları fabrikamızda aşağıdaki şekilde işlemektedir;

 • Suni çim ham maddesi olan sentetik iplik topları son teknoloji otomatik makinelerimizin arkasındaki kısıma yerleştirilir.
 • Her top bir iğneye gider ve bu nedenle yüzlerce sentetik iplik topu kullanılmaktadır.
 • İğnelerin ucuna gelen fibrile veya monofilament sentetik iplikler kesintisiz gelen taban bezine otomatik olarak dikilmektedir.
 • Dikim işlemi 4m enindeki özel taban bezine yapılmaktadır. Otomatik tufting makinesi istenilen hav boyunda kesim işlemi yapabilmektedir. Suni çim halılarımız 5mm’den 60mm hav boyuna kadar kusursuz şekilde kesilmektedir.
 • Dikey olarak dikim yapılabilen tek renkli suni çim halı modellerinde beyaz çizgi ruloların arasına takılarak orijinal olarak dokunması sağlanmaktadır. Enine serim çift renkli halılarımızda ise beyaz çizgi kesilerek eklenir.
 • Beyaz çizgi sentetik çim halıya dokunduğunda yukarıdaki gibi görünmektedir.
 • Otomatik son sistem tufing makinelerimiz deneyimli operatörler tarafından işletilip aynı zamanda kalite kontrolü de yapılmaktadır.
 • Tufting makinesindan çıkan ham haldeki suni çim halının taban bezi arkasına özel bir teknik ile sıcak lateks kaplama uygulanır ve bu uygulama da çim halının yıllarca ipliklerinin dökülmemesini sağlar.
 • Son olarak lateks sıcak lateks kaplanan suni çim halı yukarıdaki resimde mevcut olan RAM makinesine girer. Ram makinesinde uzun süre yavaş bir akış ile yoluna devam eden sentetik çim halı lateks kaplaması donduğunda hazır hale gelmiştir.
 • Bu aşamadan sonra suni çim halılarımız son bir kalite kontrole tabi tutulur.
 • Suni çim halılar 4m eninde ve genellikle 25m boyunda rulolar halinde stoklanır.
 • Suni çim halı fabrikaları arasında en nizami tesislerden birine sahip olmanın gururunu yaşıyoruz.

Dekoratif Çim Halı Üretimi: Yapay çim

Çim halı ya da diğer isimleri ile yapay çim veya sahte çim ürünlerimiz spor suni çim halı ile aynı üretim hattında üretilmektedir. Ancak dekoratif yapay çim ve dekoratif sahte çim söz konusu olduğunda programlanabilir dokuma makineleri daha kısa hav boyları ile daha sık dokumaya ayarlanmaktadır. Üç çeşit iplik kullanılan dekoratif yapay çim modellerimiz daha doğal bir görünüm kazanmaktadır.

EnglishFrenchSaudi ArabiaRussiaSpain