Peyzaj Suni Çim Fiyatları Nedir?

Peyzaj Suni Çim Nedir, Neye Yarar?

Peyzaj suni çim ve bunun fiyatlarına ilişkin ayrıntılara girmeden önce, gelin “peyzaj” kelimesine yoğunlaşalım.

Aslında müziğiyle de anlamıyla da ne güzel bir sözcüktür peyzaj. Fransızca kökenlidir. “Paysage” şeklinde yazılmakta ve “kır manzarası” anlamına gelmektedir. Etimolojik olarak da Latince “kır” anlamındaki “pagus” sözcüğüne dayanmaktadır. Fransızcada bileşik bir kelimedir. “Kır” anlamında “pays” ve “ülke” anlamında “age” köklerinden oluşmaktadır. Kır ülkesi… Türkçe olarak da anlam karşılığı düşsel bir bütünlük ortaya koymaktadır.

Beton yığınına dönen kentlerimizde en büyük ihtiyaçlardan biridir “kır ülkesi” manzaraları, yani “peyzaj”!… Ancak yine betonlaşma nedeniyle, doğal hava akımlarını yitirmiş, güneş ışınlarından bitkilerin yararlanma imkanları sınırlanmış kentlerimizde “peyzaj suni çim” muhteşem bir çözüm imkanı vermektedir.

Hem yeşil, hem bakım ihtiyacı olmayan ya da kuruma solma gibi sorunlarla karşılaşmadan peyzaj düzenlemesi yapılabilecek bir araçtır bu sentetik çimler.

Tabii peyzaj, günümüzde çok daha geniş bir anlam içeriğiyle donanmıştır. Vikipedi’ye göre peyzaj, “Avrupa Peyzaj Sözleşmesi’ne göre, insanlar tarafından algılandığı şekliyle, karakteri tabii veya insanî unsurların eyleminin ve etkileşiminin sonucu olan bir alan” anlamını taşımaktadır.

Bu açıdan daha da kullanışlı bir araç halin gelmektedir, peyzaj suni çim. Üstelik portatif özellikleri her alana (yatay, dikey, verev, engebeli) uygulanmasını mümkün kılmaktadır.

Peyzaj Suni Çim Fiyatları

Suni çim kaplama açışından maliyetleri kullanılan malzemenin kalitesi, yoğunluğu ve miktarı belirlemektedir.

Düz dekoratif suni çimler, kullanılan malzeme miktarını belirleyen 5mm hav boyundan 10mm hav boyuna kadar çeşitlilik göstermektedir. Doğal olarak fiyatlar da hav boyuna orantılı olarak artmaktadır. Ancak toptan alımlar, üretim aşamasında birim maliyetleri azalttığı için tüketiciler de bu indirimden yararlanabilmektedir. Ayrıca yurtdışı alımlarında da özel bazı indirimler ve vergi avantajları bulunmaktadır.

Yine bahçe oluşturmak amacıyla kullanılan peyzaj suni çimler de 18mm’den 55mm’ye kadar farklı hav boylarına sahip çeşitlere ayrılmaktadır. Bunların fiyatları da kullanılan malzeme miktarını belirleyen hav boylarıyla doğru orantılı olarak değişmektedir. Bu kalemde de yine toptan alımlarla, yurtdışı alımları belirli fiyat avantajları sağlamaktadır.

Dekoratif Suni Çim Halı Modelleri »

En kaliteli, en uzun ömürlü, en güvenilir “peyzaj suni çim” modellerini, bu alanın önder ve uzman kuruluşlarından Reform Sports’da bulabilirsiniz. Üstelik satış sonrası destek imkanlarıyla…