Tenis Kortu Yapımı

Tenis Kortunuzu 7 günde Tamamlayıp Teslim Ediyoruz!

Tenis kortu kurulumu ile ilgili hemen detaylı bilgi alın.

Tenis Kortu Kurulum Maliyetleri

Uluslararası Tenis Federasyonu (ITF) tarafından belirlenen norm ve standartlara göre inşa edilmekte olup, ITF tarafından gerekli testler yapılarak ITF sertifikalı olarak tarafınıza teslim edilmektedir.

Bu standartlara göre tenis kortu yapım alanı, 18mx36m ölçülerinde olmalıdır.

Lakin, tenis kortları uluslararası ölçülerin dışında amatör kullanımlar ve hobi için daha ufak veyahut daha büyük ölçülerde yapabilmekteyiz.

Özellikle sitelerde ve müstakil yaşam alanlarında oldukça sık tercih edilmektedir.

 

Üretici, yüklenici ve uygulayıcı bir firma olduğumuzdan mütevellit, çok uygun fiyatlar sunmaktayız. Spor zeminleri sektöründeki 25 yıllık tecrübemiz ile profesyonel, sorunsuz bir şekilde tenis kortu kurulumunu gerçekleştirmekteyiz.

 

Zemin türüne göre 3 farklı tenis kortu çeşidi vardır.

 

 • Sentetik Çim Tenis Kortu

 

 • Tartan Zemin Tenis Kortu

 

 • Akrilik Zemin Tenis Kortu

 

 

Hızlıca fiyat teklif almak ve detaylı bilgi edinmek için şimdi bizimle iletişime geçin.


Hemen Ücretsiz Teklif Alın!

Sentetik Çim Tenis Kortu: Genellikle 26mm hav boyuna sahip sentetik çim ürünlerimiz tercih edilmektedir. Tartan Zemin Tenis Kortu: Tartan, SBR ve EPDM kısaltmalarıyla anılan polimer tabanlı sentetik kauçuk grubundan iki materyalden oluşmuş birer katmanın üst üste dökülmesiyle gerçekleştirilir. Tartan zemin tenis kortunun zemini 8mm SBR ve 5mm EPDM olmak üzere 13mm kalınlığında uygulaması yapılmaktadır. Akrilik Zemin Tenis Kortu: 2-3 kat akrilik boya olarak ya da cushion akrilik olarak uygulanır.

Tenis Kortu Yapımı

Tenis Kortu 0067

Tenis Kortu 0068

Tenis Kortu 0069

Tenis Kortu 0070

Tenis Kortu 0071

Zemin Türüne Göre Tenis Kortu Çeşitleri

Tenis Kortu Yapımında Kullanılan Sentetik Zemin Uygulamalarımız;

AÇIK VE KAPALI TENİS KORTU YAPIMI


Tenis kortları zeminlerine göre çok çeşitli olsa da temel olarak açık ve kapalı olarak ikiye ayrılır.

Açık Tenis Kortu Yapımı ve Özellikleri

Profesyonel tenis karşılaşmaları genellikle açık ve tribünlü kortlarda yapılmaktadır. Açık kortlar için tribün çeşitlerimiz portatif veya sabit tribün olarak ikiye ayrılmaktadır. Ayrıca tribünlerin üzeri isteğe göre özel çelik konstrüksiyon yapılar ile kapatılabilmektedir.

Profesyonel kortlar dışında açık tenis kortları en çok tercih edilen ve ekonomik bir çözüm olarak karşımıza çıkıyor. Toplu konut sitelerinin bahçelerinde, okul bahçelerinde, belediyelerin ücretsiz tenis kortlarında, otel spor alanlarında ve büyük spor salonlarının bahçelerinde çeşitli zeminlerde (genellikle akrilik zemin olarak) yapılması tercih ediliyor.

Açık Tenis Kortu Özellikleri Nelerdir?

 • Açık kortlar özel bir talep olmadıkça 4m yüksekliğinde tel örgü ile çevrilmiş olarak yapılmaktadır.
 • Sentetik zemin çeşitlerinden birisi tercih edilebilir, en popüler zemin çeşidi akrilik zemindir. Çim halı da sıkça tercih edilir.
 • Aydınlatma sistemi opsiyoneldir, müşterinin isteğine göre eklenir. LED veya halide projektör kullanılır.

Kapalı Tenis Kortu Yapımı ve Özellikleri

Kapalı tenis kortu yapımı tercih eden müşterilerimiz genellikle ticari amaçlı tenis oynatan ve tenis okulu sahibi olan kişilerdir. Bu hususta günün her saatinde ve her yaştan müşteriye güneşten veya kış şartlarından etkilenmeden tenis oynama imkanı sunulabilmektedir.

Kapalı tenis kortları Reform Sports tarafından çelik konstrüksiyon olarak yapılmaktadır. Çelik konstrüksiyon ile üzeri kapatılmış kortlar branda veya özel PVC kaplama ürünlerimiz ile izole edilir. Bu tür kapalı tenis sahası balon kortlara göre çok daha sağlam ve havadardır. İstenildiği zaman sahanın bütün yan brandaları açılabilmekte ve sürekli hava akışı sağlanabilmektedir.

Kapalı Tenis Kortu Özellikleri Nelerdir?

 • Kapalı kortlar 3-4m yüksekliğinde ana kolonlar üzerine bindirilmiş çelik makas sistemi olarak imal edilir.
 • Çatı kaplaması olarak genellikle solmaz branda kullanılır, pvc kaplama ürünlerimiz de mevcuttur.
 • Sentetik zemin çeşitlerinden birisi tercih edilebilir, en popüler zemin çeşidi akrilik zemindir.
 • Aydınlatma sistemi için LED veya halide projektör kullanılır.

 


 


Tenis Kortu Yapan Firmalar

Tenis kortu yapımı maliyeti öğrenmek için Reform Sports pazarlama bölümünü arayabilir veya bayilerimizden teklif alabilirsiniz. Yurt dışında tenis kortu yapan firmalar için bayilerimizden bilgi alabilirsiniz. Türkiye’nin her yerinde zemin malzemeleri satışımız ve anahtar teslim kort yapımı hizmetlerimiz mevcuttur.

Tenis Kortu Yapımı Maliyeti

Yukarıda bahsetmiş olduğumuz saha çeşitlerinden size en uygun kombinasyonu belirledikten sonra yaptırmak istediğiniz tenis saha ölçüleri ile birlikte bizden ücretsiz teklif alabilirsiniz. Tenis kortu yapımı maliyeti öğrenmek için bize mail atabilir veya direkt olarak arayarak destek alabilirsiniz.

Tenis Kortu Ölçüleri Nedir?

Tenis kortu standart ölçüleri 18m x 36m olarak ITF tarafından belirlenmiştir. Profesyonel müsabakaların yapılacağı sahalarda bu ölçülerin içerisindeki oyun alanı çizgileri tamamen belirlenmiş ölçülerde çizilmelidir.

tenis kortu ölçüleri ITF standartlarında

 • Profesyonel müsabakaların yapılmayacağı sahaların ölçüleri ise alanın müsaitliğine göre değiştirilebilir.

 

EnglishFrenchSaudi ArabiaRussiaSpain