Blog, Suni Çim, TR

Spor Zeminler İçin Suni Çim Seçimi Nasıl Yapılmalıdır?

Spor Zeminler İçin Suni Çim Seçimi Nasıl Yapılmalıdır

Suni çim, halı sahalarda, evlerin bahçe ve teraslarında, kafe ve restoranlarda kullanılan oldukça şık ve estetik görüntüsüyle dikkat çeken çim türüdür. Kullanım kolaylığı olması, uzun ömürlü ve bakım gerektirmeyen yapısı nedeniyle birçok mekânın tercih sebebidir. Farklı alanlarda kullanılan suni çim farklı özelliklerde üretilir.

Suni Çim Kullanımının Avantajları

Suni çimin doğal çim kullanımına göre birçok avantajı bulunuyor. Spor alanlarında kullanılan suni çim hem bakım açısından hem de uzun ömürlü olması nedeniyle tercih ediliyor. Doğal çimin bakımı ekstra maliyet ve daha fazla zaman gerektirir. Yapay çimde ise ekstra maliyet gerektiren bakıma gerek yoktur.

Suni çimin uzun ömürlü olması da tercih sebepleri arasındadır. Düzenli aralıklarla bakım yapıldığı takdirde suni çim 10 yıla kadar kullanım olanağı sağlar. Bu nedenle, suni çim alternatifleri arasında hem dayanıklılığı hem de maliyeti nedeniyle tercih edilir.

Suni Çim Seçimi Nasıl Yapılmalıdır?

Seçeceğiniz yapay çimi uzun süre kullanacağınız için doğru ürünü seçmek oldukça önemlidir. Suni çimin kullanım alanı geniş olduğundan farklı kullanım alanlarına göre farklı ürünler üretiliyor. Kullanım amacınıza uygun suni çim seçimi yapmanız bu açıdan oldukça önemlidir.

Suni çim seçimi yaparken dikkat etmeniz gereken hususlar şu şekildedir:

Suni çim seçiminde dikkat edilecek en önemli nokta hangi mekânda ve hangi amaçla kullanılacağıdır. Eğer spor zeminde kullanılacaksa ona uygun suni çim seçimi yapmanız gerekir. Bahçe ve balkonlarda kullanılacaksa ona uygun seçim yapılması gerekir.

Kullanılan ipliğin kalitesi doğrudan kullanım süresini etkiler. Bu nedenle, suni çim seçimi yaparken ipliğin kalitesini, dtex ölçüsünü göz önünde bulundurmanız gerekir.

UV ışınlarına karşı daha dayanıklı bir ürün seçmek oldukça önemlidir. Özellikle güneş alan bölgelerde UV ışınlarına dayanıklı ürün seçmek çim halının ömrünü uzatacaktır.

Suni çim seçimi yaparken bu kriterleri göz önünde bulundurduğunuzda çimin ömrü uzayacaktır. Kullanım alanı için uygun ürünü seçmek ürünün uzun süre kullanılmasına olanak sağlar.

Suni Çim Halı Fiyatları

Son zamanlarda oldukça popüler hale gelen sentetik çim halıların fiyatları kalitesine ve kullanım miktarına göre değişkenlik gösterir. Genelde özelliklerine göre kullanılacak alan ve m2 üzerinden hesaplama yaparak fiyatı belirlenir. Çim halı satın almadan önce genel bir fiyat araştırması yapmak en sağlıklısıdır. Bunun için satın alınmak istenen firmadan ölçülere bağlı olarak bir fiyat listesi alınabilir. Sentetik çim fiyatları kalitesine ve özelliklerine göre değişkenlik gösterir. Halı sahada kullanılacak olan çim halı fiyatı ile peyzaj için kullanılacak çim halı fiyatları arasında farklılık vardır. Çünkü halı saha için kullanılacak malzeme ile peyzaj için kullanılacak malzeme arasında farklılıklar bulunur.

Suni Çimin Ömrü Ne Kadardır?

Suni çim ürünlerinin ömrü ortalama 6 ile 10 yıl arasında değişir. Suni çimin ömrü kullanım süresine ve kullanım yoğunluğuna, ipin kalitesi ve dokuma sıklığına göre değişkenlik gösterir.

https://www.reformsports.com/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir