Suni Çim, Ürünler

Suni Çim Terimler Sözlüğü

suni cim terimler sozlugu

Suni Çim Terimler Sözlüğü

Sentetik Çim Yapıştırıcı • Suni Çim Terimler Sözlüğü

Sınai yapıştırıcılar, ev eşyaları mağazalarında bulunmayan ürünler, sentetik çim dikişleri ve ara parçaları birleştirmek için kullanılır. Sentetik çim yapıştırıcıları deneyimli profesyonel montajcılar tarafından uygulanmalıdır. Yapışkanlar, bitişik çim ruloları veya bölümleri arasında güçlü, tehlikesiz ve dayanıklı bir bağ oluşturmalı ve değişken hava koşullarında kurulum için kullanılabilir olmalıdır. Yapıştırıcı ayrıca su, mantar ve küfe dirençli olmalıdır. Sentetik çim yapıştırıcıları arasında tek taraflı yapışkanlar (üretan), iki parçalı (epoksi veya üretan), sıcakta eriyebilir ve su bazlı (lateks) bulunur.

Mıcır Taban • Suni Çim Terimler Sözlüğü

Sentetik çim üzerine monte edildiği mıcır tabanı, saha yapımı için yapısal açıdan sağlam bir temel ve alanın drenajı için bir ortam sağlar. Taban, alan bir kere yerinde olduğunda asla hareket etmemesini sağlamak için tasarlanmıştır. İyi bir jeoteknik rapor sentetik çim için sağlam ve sağlam bir temel için gerekli bilgileri sağlayacaktır.

Antimikrobiyal Katkı • Suni Çim Terimler Sözlüğü

Mikropları öldüren bir ajan. Bakteri ve / veya mantar üzerinde etkili olabilir. Topikal olarak, fiber ipliklere veya dolguya üretim esnasında uygulanabilir.

Antistatik Özellikler • Suni Çim Terimler Sözlüğü

Ayak tabanı sürtünmesinin düşük nem koşullarında statik elektrik oluşturduğu durumlarda sinir bozucu elektrik çarpması üretme eğilimine sentetik çimin dirençli olması.

Açılı Top Sekmesi • Suni Çim Terimler Sözlüğü

Yapay Çim Testi Yöntemlerinden biridir ve topun 45 derece açı ile sektiğinde önceki ve sonraki durumlarını test eder. Bu test yüzeyin standartlara kıyasla sert veya yumuşak olup olmadığını belirlemenin test yöntemlerinden biridir.

Astro Turf • Suni Çim Terimler Sözlüğü

1960’lı yıllarda geliştirilen ve Teksas’ta Astrodome’da kurulan suni çim ürünleri için tescilli bir marka olmasına rağmen yurt dışında genellikle çim halı anlamında Astro Turf kelimesi kullanılır.

Sırt Kaplama • Suni Çim Terimler Sözlüğü

Çim halı yüzünün aksine, sentetik çimin arkasını kapsayan malzemelerdir. Yapışkan sırt kaplama, üretan veya lateks kaplamaya karşılık gelir. Çim sırt kaplaması ayrıca suni çim iplik kümelerini sabitlemek için kullanılan dengeleyici sırt kumaşlarını belirtir.

Top-Yüzey Etkileşimi • Suni Çim Terimler Sözlüğü

Top-yüzey etkileşimi, topun yüzeye tepki verme biçimiyle ilgili zeminin performans özelliklerini tanımlar. Sahada oynanan futbol veya spor için en iyi performans özelliklerine olabildiğince yakın olması önemlidir. Bu nedenle, dikey top geri tepme ve açılı top geri tepme her spor için geçerli olan düzenleyici organizasyonun ve ona ait yayınların standartlarının karşılaştırılması için alınır.